Zbieramy fundusze na opiekę i leczenie Stanisława Tworzydło – Mistrza, Ceramika, Artysty i Nauczyciela

 
Drodzy uczniowie i przyjaciele! Stanisław Tworzydło przez lata pomagał innym spełniać i rozwijać twórcze pragnienia, teraz sam potrzebuje pomocy.
 
Latem 2022 roku Stanisław Tworzydło utracił zdolność chodzenia. Ze ze względu na wiek – 89 lat – i stan zdrowia, wykluczone jest leczenie operacyjne, więc do końca życia będzie potrzebował opieki. Zawsze był osobą niezwykle twórczą, aktywną i ciekawą świata, więc bardzo byśmy chcieli, żeby jego unieruchomienie było jak najmniej dotkliwe.
 
Uczniowie Stanisława Tworzydło zdecydowali się zorganizować zbiórkę i wesprzeć rodzinę, także ze względu na to, że żona Stanisława, Maria Tworzydło, wskutek wypadku nie może chodzić i również potrzebuje specjalistycznej opieki.
 
Głównym celem zbiórki jest zapewnienie Stanisławowi Tworzydło zamieszkania w dobrych warunkach w Domu Opieki. Mamy nadzieję, że spędzi tam jeszcze wiele spokojnych lat odwiedzany przez rodzinę, uczniów i przyjaciół, ale celem obecnej zbiórki jest zebranie kwoty, która wystarczy na rok pobytu.
 
W chorobie Stanisław Tworzydło mówi „w końcu mam dużo czasu na rozmyślania”. Całe życie inspirował do dostrzegania jasnych stron w każdym trudzie, porażce i kłopocie. Teraz możemy mu pomóc doświadczyć jasnej strony starości. Zróbmy co w naszej mocy. Liczy się każde udostępnienie i każda złotówka.